معرفی TaraBar، سامانه هوشمند پلمپ و رهگیری کانتینرها در کشور

تارابر (TaraBar) یکی از پروژه‌هایی است که تاراکسا در سال جاری و با همکاری یکی از مجموعه‌های فنی فعال در بخش گمرکات کشور کلید زده است. معماری سامانه تارابر از دو بخش اصلی تشکیل شده است: بخش مرکزی که در فضای داخلی خودرو قرار می‌گیرد و قفل هوشمندی که کانتینر با آن پلمپ می‌شود. در نتیجه علاوه بر امکان رهگیری خودرو و دریافت برخی مشخصه‌های اصلی آن همچون سرعت و مسیر پیمایش، در صورت باز شدن پلمپ کانتینر در هر لحظه، این مساله به همراه موقعیت خودرو به سامانه مرکزی اطلاع داده می‌شود.

با توجه به ویژگی‌های مورد نیاز در این محصول که بعضا مستلزم بررسی و تست تازه‌ترین فناوری‌های ارتباطی بود، در ابتدا فاز تحقیق و توسعه آن توسط کارشناسان گروه انجام گرفت و با نهایی‌شدن فناوری‌های مناسب برای بکارگیری، نسخه پایلوت آن توسط تاراکسا طراحی و تولید شد. اخیرا نیز نسخه اولیه این محصول (شامل ویزگی‌های کلیدی مد نظر) توانست با موفقیت از پس تست‌های میدانی برآید.

این محصول پایه‌ای برای ارایه سایر خدمات هوشمندسازی ناوگان و fleet management نیز می‌باشد و از این رو می‌تواند با برخی تغییرات توسط سایر بخش‌های مرتبط نیز استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس حاصل فرمایید.

tarabar-test-01
نمایی از یکی از تست‌های میدانی انجام شده در مرحله R&D تولید محصول